Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Boeing nachází kupce neprodaných letadel a získává nové zakázky, letecká přeprava se uzdravuje

11.06.2021 | 16:29 0 Komentářů

Výrobce letadel Boeing díky postupnému oživení letecké přepravy ve Spojených státech nachází kupce letounů 737 MAX, které kvůli propuknutí pandemie nebyly řádně udány a získává nové zakázky na dodání nových letadel.

Dle interních zdrojů se stav volných letounů MAX díky vývoji vakcinace a s ní souvisejícím zotavením letecké přepravy ve Spojených státech oproti červenci předchozího roku snížil ze 100 modelů na pouhých 10.

Mezi kupce těchto letadel se řadí aerolinky United Airlines Holdings, která dle utajených zdrojů navíc jedná o koupi dodatečných 150 letadel Boeingu, a Alaska Air Group. Letecká společnost Southwest v úterý oznámila, že v příštím roce plánuje navýšit poptávku po menších variantách modelu 737 MAX o 34 kusů.

Lety ve Spojených státech mají aktuálně průměrnou obsazenost 84 % a denní počet pasažérů, kteří projdou bezpečnostní kontrolou se přiblížil dvěma milionům osob. Poslední taková aktivita byla naměřena v březnu minulého roku.

V souvislosti s oživením letecké přepravy poznamenal výkonný ředitel Boeingu, že někteří odběratelé jejich letadel se budou v létě pravděpodobně potýkat s omezením dodávek.

Akcie Boeing (NYSE: BA) dnes oslabují o 0,58 % na 246,9 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.