Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

BMW zvyšuje objednávky baterií do elektromobilů

06.09.2021 | 11:03 0 Komentářů

Bavorská automobilka BMW reaguje na rostoucí poptávku po elektromobilech zvýšením objednávek akumulátorových článků. Aktuální hodnota kontraktů na dodávky baterií činí více než 20 miliard euro (507 miliard Kč). Oproti předchozím objednávkám ve výši 12 miliard euro se jedná o výrazný skok.

Baterie jsou určené do modelů i4, iX a dalších modelů, které BMW plánuje vyrábět do roku 2024. Na nové generace baterií by společnost měla přejít v příštím roce.

„Následujeme trh,“ uvedl v rozhovoru generální ředitel BMW Oliver Zipse. „První polovina roku ukázala, že rosteme a získáváme tržní podíl. Jsme přímo uprostřed elektrifikace,“ dodal.

Nedostatek polovodičů dopadá na celý automobilový sektor. Přístup k bateriím a surovinám jako kobalt či nikl bude kriticky důležitý k elektrické transformaci automobilek. Elektromobilový lídr Tesla se dokonce odhodlal k uzavření dohod s těžaři ohledně dodávek kovů.

BMW minulý měsíc uvedla, že situace s čipy by se ke konci roku mohla ještě zhoršit. „Před několika týdny jsme řekli, že druhá polovina bude obtížnější, a to je to, co vidíme i nyní,“ uvedl Zipse. „Je to těžší a tento problém bude trvat mnoho měsíců.“

 

Zdroj: BLoomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.