Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

BMW v Británii motory pro export do JAR již nadále vyrábět nebude

09.07.2019 | 16:28 0 Komentářů

Důvodem přesunu výroby z Británie do Německa je nepříznivý vývoj Brexitu. V případě opuštění EU by komponenty vyrobené v Británii byly automaticky vyřazeny z mezinárodního obchodu.

BMW přesměrovalo výrobu motorů z Velké Británie do Německa. Šéf produkce Oliver Zipse uvedl, že Brexit se nevyvíjí směrem, jakým by si představoval, a tak firma přesunula výrobu z Hams Hall v Anglii, aby zajistila, že vozy vyráběné v Jihoafrické republice budou splňovat obchodní podmínky.

„Hams Hall již nadále neprodukuje žádné další motory, které následně putovaly do Jihoafrické republiky, což samozřejmě není dobrá zpráva pro Velkou Británii,“ uvedl Oliver Zipse, pravděpodobně budoucí CEO automobilky BMW.

Dříve byly některé motory vyrobené ve Velké Británii exportovány do Jihoafrické republiky, kde byly vmontovány do automobilů a následně exportovány do Evropské Unie.

V současné době motory vyrobené ve Velké Británii spadají pod regulaci Evropské Unie a jsou tak při obchodním styku chápány jako produkt EU.

Zatímco Jihoafrická republika a EU mají dohodu považovat vzájemné komponenty za „lokální obsah“, když Velká Británie opustí EU, komponenty v ní vyrobené budou automaticky vyřazeny z mezinárodního obchodu.

Akcie BMW oslabují o 0,94 %.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.