Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

BMW a Mercedes po nešťastném roce reportovali rekordní první kvartál z hlediska prodejů

08.04.2021 | 15:36 0 Komentářů

Němečtí výrobci automobilů BMW a Mercedes-Benz po nejtěžším roce dekády reportovali rekordní prodeje prvního čtvrtletí, které byly důsledkem explozivní poptávky ze strany Číny a uvedení na trh plně elektronických automobilů, včetně plug-in hybridů.

Mnichovský autovýrobce informoval, že prodeje vozů BMW, Mini a Rolls-Royce v prvním čtvrtletí vzrostly o více jak třetinu na 636,6 tis. vozů. Koncern oznámil že prodeje v Číně se vlivem zvýšené poptávky po elektromobilech téměř zdvojnásobily. V průběhu roku představí závod nové elektrické vozy BMW iX SUV a BMW i4, přičemž mnichovská automobilka plánuje v letošním roce dodat více jak 100 tis. plně elektrických automobilů.

Prodeje Mercedesu vzrostly o 22 % na 581,2 tis., kde velký podíl z nárůstu připadá právě čínskému trhu, kde se poptávka po automobilech třícípé hvězdy zvedla o 60 %. Společnost obdržela přibližně 20 tis. objednávek Mercedesů EQA a v letošním roce navíc představí tři další elektrická vozidla, počínaje odhalením sedanu EQS příští týden.

Akcie BMW (ETR: BMW) klesají o 1,41 % na 87,81 EUR, Daimler (ETR: DAI) oslabuje o 2,3 % na 83,87 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.