Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Blue Origin vydražil první let do vesmíru za 28 mil. USD

14.06.2021 | 11:42 0 Komentářů

Se sídlem v americkém Seattlu vydražila společnost Jeffa Bezose místo pro první komerční let do vesmíru, který se uskuteční 20. července ze základny v západním Texasu.

Výslednou cenu 28 mil. USD utvořilo v online aukci více jak 7 tisíc nabídek z celkem 159 zemí. Prvního letu se zúčastní Jeff Bezos s jeho bratrem Markem, přičemž další jména účastníků letu zatím společnost nezveřejnila.

Raketoplán New Shepard odstartuje 20. července suborbitální misi, při které budou pasažéři moci nahlédnout do vesmíru a zažít stav beztíže.

Blue Origin a konkurence ve vesmírné turistice

Vesmírná turistika se v letošním roce těší zvýšené pozornosti, vedle Blue Origin má za cíl poskytnout vesmírné dobrodružství také společnost SpaceX, založena průkopníkem Elonem Muskem a Virgin Galactic, kterou pro stejný účel založil Richard Branson. Akcie společností Blue Origin a SpaceX však alespoň prozatím nelze na burze obchodovat, protože se společnosti dosud nerozhodly pro jejich emisi.

Z uvedených společností lze obchodovat pouze s akciemi společnosti Virgin Galactic, jejíž aktivitu pro vás pravidelně sledujeme. Společnost naposled překvapila zdařilým testovacím letem na konci května.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.