Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

BlackBerry reportuje za 3Q nad očekávání, operační systém QNX má úspěch

22.12.2021 | 14:41 0 Komentářů

Softwarová společnost BlackBerry oznamuje hospodářské výsledky za třetí kvartál, kde se jí podařilo překonat odhady na úrovni tržeb a očištěného zisku. Operační systém QNX využijí společnosti jako BMW, Google a Qualcomm.

Výsledky společnosti BlackBerry (BB) za 3Q FY 2022
  3Q FY 2022 Konsensus 3Q FY 2022 3Q FY 2021
Tržby (mld. USD)  184  176,8 224
Čistý zisk (mil. USD)  74  -130
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0 -0,07 0,02

Finanční výsledky

Očištěná hrubá marže poklesla meziročně o 5,9 % na 64,1 % a lehce tak nenaplnila průměrné analytické očekávání 64,9 %. Příjmy ze segmentu kybernetické bezpečnosti dosáhly 128 mil. USD a poklesly tak meziročně o 2 mil. USD. Provozní náklady společnosti se meziročně zmenšily z 276 na 66 mil. USD

Společnosti Google a Qualcomm spojují své síly s operačním systémem QNX od BlackBerry, který používá mikrojádro. Společnosti si od toho slibují kratší dobu uvedení na trh a virtualizaci operačního systému Android Automotive OS.

Hodnocení CEO

„V tomto čtvrtletí BlackBerry dosáhla solidního růstu tržeb v oblasti internetu věcí i kybernetické bezpečnosti a již druhé čtvrtletí po sobě překonala očekávání.  Očekávání jsme překonali také v oblasti zisku, a to navzdory pokračujícím investicím do budoucího růstu,“ uvedl John Chen, výkonný předseda představenstva a generální ředitel společnosti BlackBerry.

„V oblasti IoT dosáhla naše divize QNX čtvrtletního rekordu v tržbách souvisejících s designem a dosáhla lepších výsledků, než se očekávalo, a to i přes přetrvávající překážky v dodavatelském řetězci v tomto odvětví.  V oblasti kybernetické bezpečnosti jsme zaznamenali další úspěch našich nedávno uvedených produktů pro jednotné zabezpečení koncových bodů a další vítězství v přímém souboji s ostatními hráči nové generace. Jsem nadšený z toho, jak současná organizace pracuje na využití tržních příležitostí,“ dodal.

Vývoj ceny akcie společnosti BlackBerry

Vývoj ceny akcie společnosti BlackBerry

BlackBerry Ltd (BB) včera uzavřela beze změny na 9,25 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 5,3 P/E
Vývoj za letošní rok (%) +39,5 Očekávané P/E
52týdenní minimum (USD) 6,5 Prům. cílová cena (USD) 8,4
52týdenní maximum (USD) 28,8 Dividendový výnos (%)

 

Zdroj: Bloomberg

Marek Pokorný, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.