Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Biotechnologická společnost Biogen oznámila další pokrok při léčbě Alzheimerovy choroby

23.03.2015 | 14:11 0 Komentářů

Tržní kapitalizace společnosti Biogen (BIIB) se za 3 roky zečtyřnásobila na 111 mld. dolarů. Jednou z klíčových zásluh mají různé léky na sklerózu. V minulém týdnu společnost oznámila další pokrok při léčbě Alzhaimerovy choroby (o první fázi testování jsme psali zde). Akcie v pátek 20. března posílily o téměř 10 % na 476 dolarů.

Podle CEO společnosti George Scangose se Biogen nadále bude zaměřovat na vývoj léků proti nejhůře léčitelným chorobám. Podle jeho slov by se lék na Alzheimerovu chorobu mohl schválit za 5 let. Biogen se dále zaměřuje i na jiné nervové degenerativní poruchy.

Na druhé straně lék je stále v klinickém testování a ne všichni pacienti zaznamenali pozitivní výsledky. U některých pacientů musela být léčba i přerušena, týkalo se to hlavně pacientů s genetickou predispozicí k této chorobě.
Biogen plánuje větší testování léku v pozdní části letošního roku.

Na pozici CEO George Scangos nastoupil v červenci 2010 v období, kdy aktivistický investor Carl Icahn tlačil na obměnu managementu. Scangos předtím vedl menší biotechnologickou firmu Exelixis Inc. Zajímavostí je, že spolupracovníci Carla Icahna doporučovali na pozici právě George Scangose.

Vedle nových léků se Biogen chce více zaměřit na biologicky podobné léky, kterým vyprší patentní ochrana.

Akcie (BIIB) za 12 měsíců vzrostly o 50 % a za 5 let o téměř 700 %.

Zdroj: Reuters

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.