Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Béžová kniha Fedu: Ekonomická aktivita na jaře mírně rostla po celých Spojených státech

01.06.2018 | 14:01 0 Komentářů

Většina regionálních poboček americké centrální banky ve středu v béžové knize uvedla, že v dubnu a na začátku května americká ekonomika rostla mírným tempem zejména díky zlepšení ve výrobním sektoru navzdory napětí z případné obchodní války. Výjimkou byl dallaský Fed, který jako jediný zaznamenal solidní akceleraci ekonomické aktivity.

V distriktech minneapoliského a dallaského Fedu firmy potvrdily, že poptávka ve výrobním sektoru zůstává v dobré kondici, nicméně cla představují hrozbu zejména tam, kde hliník a ocel jsou hlavními vstupy.

Trh práce zůstává podle představitelů Fedu stále napjatý podobně jako v minulém reportu. Zaměstnanost rostla mírným tempem. Mnoho společností zvedalo mzdy ve snaze přilákat nové zaměstnance, nicméně celkový růst mezd zachoval mírné tempo.

Ministerstvo práce reportovalo, že průměrná hodinová mzda v soukromém sektoru rostla v dubnu o 2,6 % při očekávání 2 %. Ceny také zaznamenaly mírný růst. Nevíce rostly ceny oceli, hliníku, ropy, dřeva a cementu.

Celková kondice amerického hospodářství podporuje plán centrálních bankéřů pokračovat v postupném zvyšování krátkodobých úrokových sazeb.

Zdroj: WSJ

Marek Šilhart, Fio banka, a.s.

Marek Šilhart, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.