Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Bernanke dnes promluví v Ekonomickém klubu v New Yorku

20.11.2012 | 13:42 0 Komentářů

Změna v politice se nečeká.

Šéf Fedu Ben Bernanke dnes vystoupí se svým projevem na téma „Zotavení ekonomiky a hospodářská politika" v Ekonomickém klubu v New Yorku. Očekává se, že řeč nepřinese nic nového a Bernanke spíše ujistí trhy, že jeho vysoce uvolněná politika přetrvá až do doby, kdy se opět zlepší podmínky na trhu. Projev začíná v 18:15 (SEČ).
Fed před nedávnem zahájil třetí kolo kvantitativního uvolňování (QE3). Od září nakupuje cenné papíry kryté hypotékou za 40 mld. USD měsíčně. President pobočky Fedu v San Franciscu John Williams uvedl minulý týden, že očekává přetrvání QE3 do druhé poloviny následujícího roku.
V prosinci může Fed zesílit uvolňování konvertováním expirujícího programu „Operation Twist" na přímý program nákupu dluhopisů. Aktuálně Fed nakupuje za 45 mld. USD měsíčně, což je však vyváženo prodejem krátkodobých cenných papírů.
Bernanke opakovaně naléhal na zákonodárce, aby nastavili rozpočtový deficit na udržitelnou cestu a vyhnuli se přílišné přísnosti v krátkém období. Podle jeho slov se mají vyvarovat kroků, které by poslaly ekonomiku z „fiskálního útesu".
Příští zasedání Fedu k nastavení monetární politiky je naplánováno na 12. – 13. prosince.

Zdroj: MarketWatch

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.