Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Berkshire Hathaway koupí 500 milionový podíl v brazilské fintechové společnosti Nubank

08.06.2021 | 15:38 0 Komentářů

Jedna z největších amerických společností Berkshire Hathaway oznámila, že koupí podíl v největší latinskoamerické fintechové společnosti Nubank za 500 milionů dolarů. Transakce udělá z impéria slavného investora Warrena Buffetta největšího akcionáře v brazilské digitální bance.

Dohoda oceňuje společnost Nubank podle blíže nespecifikované osoby na 30 miliard USD. Zástupci Berkshire Hathaway záležitost zatím blíže nekomentovali, Nubank valuaci odmítla komentovat.

Digitální banku Nubank, sídlící v brazilském Sao Paulu, využívá přibližně 40 milionů brazilských, mexických a kolumbijských klientů. Svoji expanzi za hranice domácího trhu započala v roce 2019. Společnost, do které zainvestovali své prostředky i např. čínský gigant Tencent Holdings či Advent International, založila a vede Cristina Junqueira. Společnosti se povedlo přinést kreditní karty a online bankovní služby do zemí, které byly proslulé vysokými poplatky a absencí některých služeb.

Generální ředitel Nubank David Vélez uvedl, že společnost disponuje velmi dobrým kapitálem a další jeho zvýšení v současnosti neplánuje. Vstup na burzu v aktuálních plánech také není, přesto však jednoho dne podle Véleze nastane. Hlavním cílem je momentálně pokračovat v organickém růstu, především v oblastech investic a pojišťovnictví v zemích, kde působí i nyní. Nejsou vyloučeny ani případné akvizice.

 

Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.