Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Beneš říká, že ČEZ by se v letech 2020 – 2025 měl dostat na zisk Ebitda 65 až 70 mld. Kč (+komentář)

15.01.2018 | 10:34 0 Komentářů

Daniel Beneš poskytl rozhovor týdeníku Euro. Generální ředitel řekl, že mezi lety 2020 až 2025 očekává zisk Ebitda ve výši 65 až 70 miliard korun. Beneš hovořil také o možných alternativách rozdělení společnosti.

Generální ředitel energetické skupiny ČEZ v rozhovoru pro týdeník Euro řekl, že mezi lety 2020 až 2025 by se společnost měla vrátit k zisku Ebitda ve výši 65 až 70 miliard Kč. Jednalo by se tak o úroveň, na kterou byli investoři zvyklí před finanční krizí. Beneš se také vyjadřoval k variantě rozdělení společnosti na „špinavou část“ tvořenou klasickou energetikou, a „čistou část“, kde budou především obnovitelné zdroje. „Je to jedna z variant. Mně přijde jako velmi dobrá, protože vytváří hodnotu pro všechny akcionáře. Rozhodnutí ale bude právě na nich, na akcionářích“, říká doslova generální ředitel energetického giganta.

„Střednědobý výhled nastíněný šéfem ČEZu Danielem Benešem hodnotíme pozitivně. My jsme ve svých prognózách konzervativnější, když v roce 2021 predikujeme EBITDA zisk do rozmezí 62 – 63 mld. Kč. Dosažení úrovní 65 – 70 mld. Kč po roce 2020 bychom tak hodnotili jako velmi slušný vývoj hospodaření,“ říká analytik Fio banky Jan Raška

„Benešův náhled na případné rozdělení ČEZu rovněž vnímáme pozitivně. Již dříve jsme komentovali, že potenciální dělení společnosti na výrobní část (konvenční zdroje jako jsou jaderné a uhelné elektrárny) a na část, ve které by byly obsaženy obnovitelné zdroje, distribuce a další energetické služby, bychom hodnotili spíše pozitivně pro akcie ČEZ,“ doplnil Raška.

ČEZ otevřel pondělní seanci růstově (+1,08 %). Zisky poté ztratil a mírně odepisuje 0,2 % na hladinu 501,5 Kč.

 

Zdroj: Euro, Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.