Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

BCPP od 1. 7. 2019 pozastaví obchodování s akciemi společnosti Nestlé

28.06.2019 | 15:29 0 Komentářů

BCPP od 1. 7. 2019 pozastaví obchodování s akciemi společnosti Nestlé, a to až do okamžiku, kdy odpadnou právní překážky obchodování s emisí. K pozastavení by nedošlo, pokud by BCPP nebyla vyřazena ze seznamu uznaných zahraničních trhů v návaznosti na prodloužení režimu tzv. ekvivalence pro švýcarské trhy.

Burza cenných papírů Praha (BCPP) informuje, že s účinností od pondělí 1. 7. 2019 pozastaví obchodování s akciemi společnosti Nestlé, přijatými k obchodování na trhu Free Market. Pozastavení bude trvat až do okamžiku, kdy odpadnou právní překážky obchodování s emisí. K pozastavení obchodování by nedošlo v případě, že před uvedeným datem bude zřejmé, že k vyřazení BCPP ze seznamu uznaných zahraničních trhů nedojde z titulu prodloužení režimu tzv. ekvivalence pro švýcarské trhy.*

———————————————————————————————

 

*BCPP je zařazena na seznam uznaných zahraničních trhů pro účely Nařízení švýcarské Spolkové rady ze dne 30. listopadu 2018. Ve smyslu uvedeného nařízení je proto oprávněna mít na trhu Free Market přijaty k obchodování akcie vydané akciovými společnostmi se sídlem ve Švýcarsku, které jsou zároveň přijaty k obchodování na regulovaný trh organizovaný ve Švýcarsku. Z aktuálně dostupných veřejných informací nicméně vyplývá, že by ze strany Evropské komise mohlo dojít k neprodloužení režimu tzv. ekvivalence pro veřejné trhy s cennými papíry organizovanými ve Švýcarsku, který je aktuálně platný do neděle 30. 6. 2019. V důsledku této situace by s vysokou pravděpodobností došlo k vyřazení BCPP ze seznamu uznaných zahraničních trhů vedenému pro Nařízení švýcarské Spolkové rady ze dne 30. listopadu 2018.

Zdroj: BCPP

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.