Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

BCPP informuje, že na trhu START se bude od března obchodovat denně

27.02.2020 | 12:03 0 Komentářů

BCPP dnes na svých webových stránkách informuje, že na trhu START se bude od března obchodovat v denní frekvenci namísto dosavadní měsíční. Novinkou je také možnost emitovat nové akcie kdykoliv v průběhu roku, nikoliv pouze při START Days.

Pražská burza Start

Denní obchodování

Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes na svých webových stránkách informovala, že se na základě poptávky od investorů, zejména institucionálních, rozhodla zvýšit frekvenci obchodování na trhu START na denní, přičemž dosud se obchodovalo jednou za měsíc. Změna vstoupí v platnost od 12. března tohoto roku.

Obchodování bude probíhat každý všední den, a to formou pravidelných dopoledních aukcí v intervalu od 9.00 hod. do 12:30 hod.

Změna pravidel nových emisí

Mimo výše zmíněnou změnu BCPP také oznámila, že nově bude možné na trh START vstupovat kdykoliv v průběhu roku. Doposud bylo možné emitovat nové akcie pouze v rámci předem určených dnů, tzv. START Days. Tyto dny nadále budou plnit funkci termínů setkávání emitentů s investory.

Komentář generálního ředitele BCPP

„START se od svého vzniku vyvíjel a reflektoval vždy potřeby trhu. Trh má sloužit potřebám emitentů a investorů, a proto jsme vždy připraveni všechny relevantní podněty od těchto subjektů akceptovat a promítnout do našich pravidel, pokud je to možné. Věříme, že pouze tímto způsobem lze vybudovat úspěšný produkt, který bude přínosem pro český kapitálový trh“, komentoval v tiskovém prohlášení změny generální ředitel BCPP Petr Koblic.

 

Zdroj: BCPP

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.