Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Bayer koupí od AskBio Gene Therapy za 4 mld. USD

26.10.2020 | 11:53 0 Komentářů

Německá farmaceutická společnost Bayer dnes oznámila akvizici americké Asklepios BioPharmaceutical za celkovou sumu 4 mld. USD. Akvizice je pro Bayer významným krokem k léčbě vzácných onemocnění skrze genovou terapii.

 

Společnost Bayer dnes oznámila akvizici americké biotechnologické společnosti Asklepios BioPharmaceutical za 4 mld. USD, čímž chce posílit svou farmaceutickou divizi. Německý chemický gigant podle agentury Bloomberg předem zaplatí 2 mld. USD a další 2 mld. USD převede po uskutečnění transakce v hotovosti.  Společnost AskBio se dlouhodobě zabývá vývojem genových terapií pro onemocnění, jako je Parkinsonova choroba a městnavé srdeční selhání.

Také výrobci léčiv jako je Novartis, Roche Holding a Bristol-Myers přitahují pozornost společností zabývajících se genovou terapií, protože představují potenciál v léčení široké škály vzácných onemocnění vlivem změny genetické informace.

Bayer uvedl, že zřídil speciální podnik pro buněčnou a genovou terapii, který spojí výzkumy jeho ostatních dceřiných společností, zahrnujíc BlueRock Therapeutics, kterou koupila minulý rok. Ředitel společnosti Stefan Oelrich sdělil, že tato akvizice je skvělý přírůstek do rozrůstající se divize buněčné a genové terapie. Podle ředitele má být akvizice AskBio středobod společnosti.

Akcie společnosti Bayer (ETR:BAYN) během obchodních hodin rostou o 1,03 % na 42,86 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.