Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Baxalta oznámila spolupráci se Symphogenem, ve hře je stále i fúze s irskou společností Shire

05.01.2016 | 14:22 0 Komentářů

Výrobce léčiv Baxalta dnes oznámil spolupráci s dánskou biotechnologickou firmou Symphogen. Jádrem dohody je společný vývoj a případně následný prodej šesti experimentálních léčiv pro boj s rakovinou. Za tyto práva zaplatí Baxalta dánské firmě až 1,6 mld. USD. První platba ve výši 175 mil. USD proběhne předem, výplata další hotovosti potom bude záviset na úspěchu jednotlivých produktů v pokročilejších fázích testování. Obě společnosti očekávají, že nejúspěšnější z těchto léků vstoupí do fáze klinického testování v roce 2017.

Dle interního zdroje, který si nepřál být jmenován, Baxalta i nadále jedná s irskou farmaceutickou společností Shire o možném převzetí. Tento fakt byl údajně jedním z faktorů, které urychlily výše zmíněné jednání o spolupráci Baxalty se společností Symphogen. Celková hodnota nabídky, která by údajně měla být zveřejněna do konce tohoto týdne, by mohla dosáhnout až 32,6 mld. USD (48 USD na akcii). Akcionáři společnosti Baxalta by měly být vyplaceni kombinací akcií a hotovosti.

Shire již jednu oficiální nabídku na koupi společnosti Baxalta zveřejnil v srpnu. Tehdy Shire nabízel v přepočtu na jednu akcii Baxalty 45,2 USD ve vlastních akciích.

Akcie společnosti Baxalta (BXLT) si po zveřejnění prvních spekulací o možném převzetí ze strany irské společnosti Shire během včerejší seance připsaly 5,5 % na 41,2 USD. Hlavní US indexy přitom včera ztratily 1,5-2 %.

Zdroj: The Wall Street Journal

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.