Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Bavlna hlásí historicky nejdelší růst ceny

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Opětovný nárůst ceny zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. nejaktivnější prosincový futures kontrakt na bavlnu. Jedná se o deset po sobě jdoucích dnů trvající nárůst ceny nejaktivnějšího futures kontraktu na bavlnu, nejdelší za posledních 33 let. Příčinou jsou rostoucí poptávka ze strany spekulativních obchodníků a známky končící recese ve Spojených státech. V týdnu končícímu 8.září se zvýšil objem spekulativních dlouhých pozic, sázících na růst ceny bavlny o 39 % na celkových 14.135 kontraktů. Díky spekulacím, podle nichž poptávka v letošním roce převýší celkový objem nabídky, posílila cena bavlny na burze ICE Futures od ledna stávajícího roku již o 30 %. Růstu ceny zmíněné komodity nahrávají v poslední době také výsledky ekonomických statistik v U.S., vykazujících v měsících červenec a srpen nárůst průmyslové produkce.

Futures na bavlnu s prosincovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 0,5 centu (0,8 %) na uzavírací cenu 63,52 centů za váhovou libru.
Stejným směrem pokračuje pak bavlna také v rámci dnešní obchodní seance, konkrétně o 0,25 centu na 63,77 centů za libru.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.