Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Banku HSBC čeká restrukturalizační období

18.02.2020 | 12:10 0 Komentářů

Britská investiční banka HSBC se chystá zbavit aktiv v hodnotě přibližně 100 miliard dolarů (cca 2,3 bilionu Kč) a během následujících let se chystá zbavit asi 35 tisíc svých zaměstnanců. Zároveň chce zvrátit zpomalování svého růstu na hlavních světových trzích a vyrovnat se s dopady nízkých úrokových sazeb centrálních bank.

 

Zisk před zdaněním banky HSBC v loňském roce klesl meziročně o 33 % na 13,5 miliardy dolarů a čistý zisk meziročně poklesl o 53 % na 6 miliard dolarů. Zisk před zdaněním zaostal hluboko za očekáváními analytiků, kteří v konsensu očekávali zisk před zdaněním ve výši 20,03 miliardy dolarů. Na výsledku se projevily jednorázové odpisy spojené s investičními obchody a s obchody v oblasti firemního bankovnictví v Evropě v hodnotě 7,3 miliardy dolarů.

V rámci úsporných opatření se tak banka v dalších letech chystá propustit přibližně 15 % zaměstnanců, což činí přibližně 35 tisíc, uvedl generální ředitel Noel Quinn.

Banka se chystá do roku 2022 snížit své roční náklady o 4,5 miliardy dolarů a v rámci své restrukturalizace dojde ke snížení aktiv v hodnotě 100 miliard dolarů.

Akcie banky HSBC v předobchodní fázi oslabují o 4,77 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.