Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Bankovní sektor stlačil trhy na měsíční minimum

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Evropské akcie se při úterním obchodování sesunuly na měsíční dno. Finanční sektor utrpěl nejvíce a vypadá to, že zprávy o evropských bankách mohou dění na trzích v nejbližší době do značné míry ovlivňovat. Sektor který hrál klíčovou roli při zotavování akciových trhů z letošního mnohaletého minima je velmi volatilní a již několikátou seanci zamířil do červených čísel, tentokrát po reportování další kvartální ztráty švýcarského bankovního domu UBS. Akcie UBS klesly přibližně o 6%. Nevedlo se ani energetickým a těžařským titulům, které negativně reagovaly na pokles cen komodit. Další společností která oznámila čtvrtletní výsledky byla německá automobilka BMW. Její čísla na úrovni tržeb a ziskové marže trh taktéž nepotěšily a akcie reagovaly během dne propadem o více než 6%. Za poklesem akcií v posledních několika dnech stojí především nepřesvědčivé výsledky velkých evropských firem, snaha o vybírání zisků a nárůst rizikové averze. Zejména velké fondy mohou ještě nějakou chvíli pokračovat ve vybírání zisků s tím jak se přiblížil závěr roku. Na druhé straně příjemným překvapením pro investory byla včerejší výsledky od společností Swis Re nebo Metro.
Obchodování na amerických burzách bylo rozkolísané a akcie se pohybovaly mezi kladným a záporným teritoriem. Indexy S&P500 a Nasdaq nakonec dokázaly zavřít s nepatrným ziskem. Brzdou k trochu výraznějšímu posílení bylo snížené doporučení na technologický sektor od analytiků Morgan Stanley, kteří zárověň snížili svůj výhled na společnost Intel. Největší pozornost dne přitáhla transakce vlajkové lodi Warrana Buffeta fondu Berkshire Hathaway. Berkshire koupí železniční společnost Burlington Northern Santa Fe. Jedná se o převzetí v hodnotě 44 mld USD, což představuje největší transakci v historii Berkshire.
Ze současné situace těží americký dolar, který se na vlně obav o globální bankovní sektor a slabších akciových trhů dostal na měsíční maximum proti koši měn.
Dnes ráno se evropské trhy mírně zotavují, investoři budou sledovat další korporátní výsledky a také závěr dvoudenního zasedání amerického Fedu. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.