Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Banka M. M. Warburg snížila cílovou cenu pro akcie MTU Aero Engines na 128 euro

12.06.2020 | 11:35 0 Komentářů

Německá banka snížila doporučení a cílovou cenu pro akcie výrobce leteckých motorů MTU Aero Engines. Dle ní je trh citelně poznamenán „korona-virovou“ pandemií a slova ze strany vedení podniku jsou zatím spíše obezřetná.

 

 

Německá banka M.M. Warburg snížila doporučení pro akcie výrobce motorů MTU Aero Engines. Z původního doporučení „držet“ je její nové doporučení na stupni „prodat“. Důvodem je, že pozitivní vývoj akcií MTU je v rozporu se spíše umírněnějšími slovy znějícími ze strany vedení podniku.

Christian Cohrs z M.M. Warburg se nechal slyšet, že fundamentální stránka podniku se zatím sotva změnila k lepšímu po tom, co rozšíření viru Covid-19 citelně snížilo produkci MTU.

Z výše uvedených důvodů Christian Cohrs přistoupil ke snížení doporučení na „prodat“ (z předchozího „držet) a snížil cílovou cenu na 128 euro (oproti předchozí cílové ceně se jedná o 17% pokles).

MTU má tak momentálně 4 doporučení na „nákup“, 16 na „držet“ a 7 na „prodat“. Nejstarší doporučení a zároveň s nejvyšší cenou bylo vydáno 28. února na „držet“ s cílovou cenou 240 euro.

Rozsah cílových cen se pohybuje od 78 do 240 euro.

Akcie MTU momentálně posilují o 4,79 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.