Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Bank of America zčtyřnásobila zisk díky snížení nákladů na hypotéky

15.01.2014 | 14:16 0 Komentářů

Druhá největší americká banka oznámila siný nárůst zisku díky snížení nákladů na nesplácené hypotéky. Výsledky překonaly očekávání trhu.

Čistý zisk dosáhl na 3,44 mld. USD (29 centů na akcii) a vzrostl tak ze 732 mil. USD (3 centy na akcii) dosažených ve stejném kvartálu předchozího roku. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali v průměru 27 centů na akcii. Za uplynulé pololetí se zisk více než zdvojnásobil na 11,4 mld. USD.

CEO Brian T. Moynihan se během svého čtyřletého působení zaměřoval zejména na vyřešení problémových půjček a exekucí vztažených především k převzetí Countrywide Financial Corp z roku 2008. V listopadu avizoval, že nyní hodlá přesunout pozornost zejména na vylepšení v provozní činnosti.

Moynihan utratil za spory ohledně hypoték a exekucí více než 50 mld. USD a stále čelí nařčením, že banka svým jednáním přispěla ke krizi v roce 2008. Bank of America možná bude muset v této souvislosti zaplatit ještě 5 – 8 mld. USD poté, co JPMorgan souhlasil s úhradou 4 mld. USD. Celkem se soudní řízení vztahuje k cenným papírům krytým hypotékami v objemu 57 mld. USD u Bank of America ve srovnání s 33 mld. USD u JPMorgan.
Bank of America zároveň čelí obvinění z uvedení v omyl investorů ohledně kvality hypoték v rámci dluhopisů za 850 mil. USD a obvinění vztaženému k půjčkám pro domácnosti.

Akcie (BAC) rostou v předobchodní fázi o 2,98 % na 17,28 USD.

Zdroj: Bloomberg

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.