Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Bank of America v zisku i díky jednorázovým položkám

18.10.2011 | 13:39 0 Komentářů

Americká bankovní skupina Bank of America (BAC) ve třetím kvartálu zaznamenala pozitivní výsledky ovlivněné jednorázovými položkami.

Bance se podařilo snížit náklady na špatné úvěry, naopak slabé výsledky vykázalo investiční bankovnictví a trading. Banka také posílila svou kapitálovou přiměřenost a snížila objem rizikových aktiv. Pokračuje tak v plánu svého CEO Briana Moynihana, který chce snížit náklady a zvýšit efektivitu banky přes propouštění tisíců zaměstnanců a prodej aktiv za desítky miliard USD.

Tržby se meziročně zvýšily o 6% na 28,7 mld. USD a poměrně výrazně překonaly tržní konsensus ve výši 25,93 mld. USD.

Konečný hospodářský výsledek byl výrazně ovlivněn jednorázovými položkami. Čistý zisk 6,2 mld. USD (0,56 USD na akcii) působí velice pozitivně, zvlášť při srovnání se ztrátou 7,3 mld. USD (0,77 USD na akcii) z minulého roku průměrným očekáváním 3,17 mld. USD. Pokud se vyloučí vliv mimořádných položek, které mimo jiné tvořily kladná přecenění aktiv a výnosy z prodeje akcií v China Construction Bank, čistý zisk se sníží na pouhých 1,4 mld. USD (0,10 USD na akcii). Velice špatně pak vypadá i porovnání se srovnatelnou položkou z předchozího roku, zisk vykázal meziroční pokles o 55 %. Vykázaný výsledek nestačil ani na očekávání, analytici počítali se 2,73 mld. USD (0,21 USD na akcii).

U analytiků mírně převládala nákupní doporučení.

Akcie společnosti na výsledky reagují poklesem o 4,81 % na 5,74 USD.

Zdroj: Bloomberg, Bank of America

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.