Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Bank of America urovná spor s Federal Housing Finance Agency

27.03.2014 | 10:04 0 Komentářů

Bank of America (BAC) vynaloží 9,33 mld. USD na vyřešení sporu s Federal Housing Finance Agency týkajícího se hypotéčních cenných papírů.

Agentura podala v roce 2011 žalobu na 18 finančních institucí, které prodávaly hypotéční cenné papíry společnostem Fannie Mae a Freddie Mac. Agentura prohlásila, že mnoho bank nepravdivě vydávalo hypotéční úvěry za hypotéční cenné papíry.

Bank of America, jediná z mnoho bank, která se rozhodla dohodnout s Federal Housing Finance Agency, oznámila, že provede platby na urovnání sporu ve výši téměř 6,3 mld. USD a také nakoupí cenné papíry od Fannie Mac a Freddie Mac v hodnotě více jak 3 mld. USD.

Společnosti Fannie a Freddie neposkytují žadatelům úvěry přímo. Jejich činnost spočívá v nákupu úvěrů od poskytovatelů těchto půjček, které následně sloučí a nabízejí investorům ve formě dluhopisů garantujících odolnost proti nesplacení. Tento systém umožňuje poskytovat dostupné úvěry a zastává významné postavení na trhu. Společnosti Fannie a Freddie vlastní nebo ručí za zhruba polovinu hypoték ve Spojených státech.

Bank of America (BAC) aktuálně v předobchodní fázi posiluje o 0,87 % na 17,33 USD za akcii.

Zdroj: USA Today

Matěj Pára
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.