Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Bank of America a Goldman Sachs reportovaly výsledky za 3Q

18.10.2011 | 16:46 0 Komentářů

Bank of America dosáhla ve 3Q čistého zisku 6,2 mld. USD, výrazně více, než bylo očekávání trhu (2,7 mld. USD). Výsledek byl nicméně ovlivněn řadou jednorázových položek a není tak s odhady srovnatelný. K vysokému zisku bance pomohlo účetní přecenění vlastního dluhu ve výši 1,7 mld. USD, zisk z prodeje podílu v čínské bance China Construction Bank (3,6 mld. USD) a 4,5 mld. USD pozitivní dopad přecenění závazků. V uplynulém čtvrtletí nadále pokračoval prodej aktiv a úspory na straně nákladů.

 

Další bankou, která dnes oznámila svá čísla za 3Q je Goldman Sachs, který vykázal ztrátu 84 centů na akcii, výrazně více, než 11 centů očekávaných analytiky. Jedná se teprve o druhou čtvrtletní ztrátu za posledních 12 let. Ztráta je způsobena především nižšími objemy obchodování a ztrátami z investic kvůli nepříznivému vývoji na trzích.

Akcie obou bank po zveřejnění výsledků reagovaly výraznými propady, následně však otočily směr a nyní přidávají v předobchodní fázi 1 – 2 %. Zítra jako poslední z velkých amerických bank zveřejní svá čísla Morgan Stanley.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.