Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Avast zvažuje všechny možnosti, jak naloží se svým 65% podílem ve společnosti Jumpshot

29.01.2020 | 15:27 0 Komentářů

Společnost Avast, která se zabývá kybernetickou bezpečností, uvedla, že zvažuje všechny možnosti, jak naloží se svým 65% podílem v kritizované společnosti Jumpshot.

Avast v dnešní tiskové zprávě uvedl, že v reakci na nedávné události zvažuje, jak společnost působící v oblasti analýzy trendů [v chování spotřebitelů] zapadá s jeho hodnotami jako společnosti zabývající se kyberbezpečností a soukromím.

Jako výsledek tedy Avast zvažuje všechny možnosti, jak se svým 65% podílem v Jumpshotu naloží. Tato formulace obvykle znamená, že společnost zvažuje prodej. Avast v červenci prodal 35% podíl v Jumpshotu společnosti Ascential za 60,76 mil. USD.

Avast také uvedl, že Jumpshot mu měl v roce 2019 přinést očištěné výnosy ve výši 36 mil. USD.

Kauzu odstartoval pondělní článek od Motherboard Vice o prodávání dat uživatelů společností Jumpshot, o kterém jsme informovali zde. O reakci akciových analitků jsme psali zde.

Již v prosinci přitom proběhly zprávy o odebrání doplňků Avastu a dceřiného AVG ze stránek prohlížeče Mozilla Firefox ohledně obav ze sledování uživatelů. Koncem prosince se tam opět vrátily.

Akcie Avastu (BAAAVAST) aktuálně ztrácí 4,8 % na 139 Kč, výrazný pokles zaznamenaly také včera.

Zdroj: Avast.

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.