Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Avast zavře divizi Jumpshot

30.01.2020 | 15:10 0 Komentářů

V reakci na poslední události se softwarová společnost Avast rozhodla vydat komentář. Společnost přistoupila k uzavření divize Jumpshot, která se zabývala analýzou a zpracováním dat.

Uzavření divize Jumpshot

Avast se rozhodl uazvřít divizi Jumpshot, Toto rozhodnutí dle Avastu neovlivní výsledky fiskálního roku 2019, které jsou v souladu s očekáváním. Organické tržby po vyloučení Jumpshotu prognózuje Avast ve výši 4 až 6 %.

Slova generálního ředitele Ondřeje Vlčka:

„Oznamujeme okamžité poskytování dat Jumpshotu. Lidé jsou stále citlivější v otázce ochrany dat. Avast byl vždy odhodlán dělat správné věci pro své uživatele a zákazníky, a tohle je hlavní princip, který vedl naše rozhodnutí v reakci na poslední události. Respektujeme obavy lidí ohledně jejich soukromí a ty musejí mít přednost před vším ostatním.“

„Jádro podnikání Avastu a jeho základ zůstává zachováno. Vývoj v roce 2019 byl dle našich očekávání a nadále očekáváme zdravý růst během roku 2020 a zůstáváme sebevědomí na úrovni dlouhodobého horizontu.“

Výhled na fiskální rok 2019

Jak jsme dříve oznámili, Avast očekává zveřejnění svých výsledků za loňský rok 26 února 2020. Ty jsou v souladu s horními odhady firmy.

Meziroční růst objednávek byl ve výši 10,2 % a dosáhl 900,7 mil. USD. Organické tržby meziročně vzrostly na 862,8 mil. USD a upravená EBITDA o 7,9 % na 483 mil. USD. Upravená EBITDA marže dosáhla 55,3 % a vzrostla tak o 119 bazických bodů.

Poslední vývoj Avastu

Jumpshot

Avast ukončil poskytování dat své datově analytické divizi Jumpshot s okamžitou platností. Jumpshot nebude pracovat s žádnými existujícími daty poskytnutými Avastem a žádná další data ze strany Avastu již poskytována nebudou.

Očištěné výnosy Jumpshotu doáshly 36 mil. USD, což je přibližně 200 bazických bodů nad celoročními upravenými výnosy Avastu za loňský rok. Upravená EBITDA Jumpshotu dosáhla 7 mil. USD. Organické tržby skupiny Avast dosáhly 862,8 mil. USD a upravená EBITDA 483 mil. USD.

Rozhodnutí ohledně ukončení poskytování dat Jumpshotu nemá žádný vliv na jiné divize Avastu.

Výhled na fiskální rok 2020

Úplná prognóza na fiskální rok 2020 bude poskytnuta jako část výsledků Avast za fiskální rok 2019. Výsledky za loňský fiskální rok budou zveřejněny

Po vyřazení Jumpshotu očekává Avast zdravý růst během fiskálního roku 2020 s růstem organických tržeb na úrovni 4 až 6 %. Objednávky ve fiskálním roce budou v souladu s růstem tržeb.

Zdroj: Avast

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.