Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Avast reportoval čísla za FY18 a oznámil dividendu nad očekávání; zároveň informoval o změně CEO

13.03.2019 | 10:33 0 Komentářů

Avast reportoval čísla za FY18 a oznámil dividendu nad očekávání trhu. Zároveň firma informovala o změně CEO. Akcie po zveřejnění informací reagují poklesem.

Čísla za FY18 a dividenda

Antivirová společnost Avast dnes před otevřením trhu reportovala kvartální čísla za fiskální rok 2018. Firma oznámila, že očištěné výnosy bez ukončených obchodů za rok 2018 vzrostly o 8,3 % (vyjádřeno v konstantních směnných kurzech; v kurzech aktuálních by se jednalo o 9,5 %) na 811, milionů dolarů (827 mil. dolarů v aktuálních směnných kurzech. Zisk EBITDA tak za celý rok 2018 činil 447,7 milionů dolarů, což se v meziroční komparaci rovná 6,7% růstu. Jak na úrovni výnosů, tak i ziskovosti tak Avast mírně předčil odhady analytiků, když konsensus výnosů činil 819,9 milionů dolarů a pro zisk EBITDA analytici predikovali úroveň 445,3 milionů dolarů. Spolu s výsledky za fiskální rok navíc společnost oznámila návrh představenstva na dividendu ve výši 8,6 centů na akci, což je vysoko nad očekáváním trhu ve výši 4,6 centů na akcii*.

Podle generálního ředitele Avastu Vince Stecklera byl růst výnosů tažený zejména dvojciferným růstem v segmentu Consumer Desktop, který vzrostl o robustních 11,3 %. EBITDA marže v roce 2018 byla reportována na 54,1 %. Podle CEO společnosti „podnik dosáhl v tomto roce finanční výkonnosti v souladu s očekáváním“.

Výhled pro FY19

Firma také oznámila výhled pro fiskální rok 2019, ve kterém projektuje růst očištěných výnosů vyšším jednociferným tempem (konstantní směnný kurz a po očištění o ukončené operace). EBITDA marže by pak měla meziročně zhruba stagnovat.

Změna generálního ředitele společnosti

Spolu s hospodářskými výsledky Avast oznámil, že současný CEO Steckler odstoupí ze své funkce po deseti letech a bude v tomto roce nahrazen Ondřejem Vlčkem, který v současné chvíli řídí spotřebitelský business.

Akcie Avastu na pražské burze klesají o 2,73 %.

 

—————————————————————————————————

*Akcionáři si budou moci zvolit vyplácení dividendy budˇ v amerických dolarech, či v britských librách. při současné ceně akcií společnosti činí dividendový výnos zhruba 2,1 %.

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.