Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Avast dnes poslal pražskou burzu do zisku

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se ztrátami. Indexy S&P 500 a Dow Jones shodně odepisují 1,7 % hodnoty a technologický Nasdaq ztrácí 2,0 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří téměř všem sektorům s výjimkou síťových odvětví (+0,1 %). Nejhlubší ztrátu 3,2 % zaznamenávají energetické společnosti. S tímto výprodejem úzce koresponduje další prohloubení inverze americké výnosové křivky. To historicky velmi často korespondovalo s nástupem recese. Obdobná situace nastala naposledy v roce 2007.

Evropské trhy kopírují globální negativní náladu. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 1,7 %. Nejhůře jsou na tom technologické firmy se ztrátou 2,8 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity uzavřela o pouhou jednu setinu procenta výše, než byl včerejší zavírací kurz. Nebýt zveřejnění pololetních výsledků hospodaření společností Avast, tak by se burza propadla do ztráty. Firma totiž překonala očekávání trhu a zvýšila výhled pro letošní rok. Díky tomu cena akcií výrazně vyskočila vzhůru, když přidala 8,7 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.