Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Automobilka Volkswagen je opatrná ohledně elektrifikace svých vozů

31.10.2019 | 15:26 0 Komentářů

Finanční ředitel Volkswagenu v rozhovoru pro CNBC zdůraznil ostražitost při elektrifikaci svých vozů. V opačném případě by to mohlo silně ranit finanční výsledky koncernu.

Finanční ředitel Volkswagenu dnes zdůraznil, jak důležitý je způsob, kterým automobilka zvolí k transformaci k elektro mobilitě. Nesprávná cesta by v opačném případě výrazně poznamenala finanční stránku podniku.

Frank Witter (CFO VW) byl v rozhovoru dotázán, jak se firma chystá kompenzovat negativní dopad z přechodu na elektro-mobilitu, který by mohl zasáhnout její cíle zisku a marže.

„Jako společnost jsme vydali prognózu na rok 2020 a 2025, kde je již zahrnut větší počet elektro vozů a s tím také rozdílná ziskovost,“ uvedl pro CNBC.

VW se chystá vydat téměř 70 nových elektro modelů do roku 2028. V březnu automobilka uvedla, že do roku 2023 na „elektrifikaci“ svého portfolia vynaloží více než 30 miliard euro. Witter následně v květnu uvedl, že nová generace vozů bude představovat výrazný tlak na ziskovou marži celého koncernu.

Volkswagen je jednou z mnoha hlavních automobilek hrajících roli v elektro mobilitě.

Hyundai Motor Grup nedávno uvedla, že během nejbližších let by ráda představila 23 nových elektro-vozů, zatímco Volvo Cars plánuje, že nejpozději v roce 2025 bude minimálně polovina prodaných vozů již pouze s elektrickým pohonem.

Volkwagen ve středu oznámil, že tržby za období leden až září dosáhly 186,6 miliard euro a meziročně tak vzrostly o 6,9 %.

Akcie Volkswagenu se obchodují na frankfurtské burze pod tickerem VOW3 a momentálně oslabují o 2,10 %.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.