Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Automobilka General Motors reportovala čísla za 1Q nad odhady, akcie rostou

06.05.2020 | 16:17 0 Komentářů

Automobilka General Motors reportovala v prvním kvartále navzdory současné tíživé situaci kladný čistý zisk. Akcie posilují.

Výsledky nad očekávání

Největší automobilový výrobce ve Spojených státech reportoval dnes před otevřením hlavní obchodní fáze čísla za první kvartál fiskálního roku 2020. Společnost akcionáře potěšila, když dokázala navzdory probíhající pandemii, jež tvrdě zasáhla jak globální poptávku po automobilech, tak i nabídkovou stranu z titulu uzavírání továren, vykázat zisk ve výši 294 milionů dolarů. Na vrub pandemii a na ní navázaných protiopatření jde ušlý zisk ve výši 1,4 miliard dolarů před zdaněním, píše General Motors v tiskové zprávě k výsledkům. 

Finanční zdroje pro překlenutí současné situace

Čísla za 1Q

Zisk na akcii před zdaněním v očištěné formě činil 62 centů, což je výrazně nad konsensuálním analytickým očekáváním (dle Refinitiv) ve výši 30 centů. Zatímco čistý zisk poklesl vygenerovanou úrovní 294 milionů dolarů o 86,7 % (v očištěné formě o 45,9 %), celkové tržby byly v komparaci s prvním čtvrtletím minulého roku nižší „pouze “o 6,2 %, když se dostaly na hodnotu 32,7 miliard dolarů. Celosvětový prodej vozů poklesl v prvním čtvrtletí o 22,4 %. 

Plán otevírání výrobních hal

Automobilka plánuje znovuotevření většiny výrobních hal v USA a v Kanadě od 18. května. Výroba bude nadále probíhat pod výrazně zvýšeným bezpečnostním dohledem.  

Společnost již na konci dubna oznámila pozastavení výplaty dividend i programu zpětného odkupu akcií.

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde

Akcie General Motors rostou o 4,37 %.

 

Zdroj: CNBC; General Motors

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.