Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Automobilka General Motors oznámila zpětný odkup akcií v hodnotě 5 mld. dolarů

09.03.2015 | 13:05 0 Komentářů

Americká automobilka General Motors (GM) dnes oznámila, že dojde k programu zpětného odkupu akcií v hodnotě 5 mld. dolarů do konce roku 2016. GM rovněž zahájí nový plán pro alokaci kapitálu, ze kterého by investoři měli mít další prospěch. Jedná se o návrat volného cash flow akcionářům při zachování investičního stupně zadlužení a minimální hodnoty rozvahy 20 mld. dolarů.

Zajímavostí je, že součástí tohoto programu bylo ujednání, že se investor Harry Wilson nestane členem představenstva. Wilson usiloval o místo člena představenstva, aby prosazoval využití hotovosti na zpětný odkup akcií v hodnotě 8 mld. dolarů. Spolupracoval se čtyřmi hedgeovými fondy, které vlastnily přes 2 % akcií. Wilson dnes řekl, že je s dohodou spokojen a rozhodnutí pokládá za oboustranně výhodné.
Wilson zastával klíčovou roli při restrukturalizaci v roce 2009, kdy automobilka bankrotovala. Hodnota akcií, kterou Wilson drží je přibližně 1,1 mil. dolarů.

Akcie (GM) v pátek uzavřely se ztrátou 2,05 % na 36,84 dolaru. 10. února akcie posílily o 4 % po zveřejnění, že Harry Wilson usiluje o zpětný odkup akcií a o místo v představenstvu.
Aktuálně akcie General Motors rostou v předobchodní fázi o přibližně 3 % na 38 dolarů.

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.