Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Automobilka BMW zaznamenala v 1Q růst provozní ziskovosti, snížila však výhled pro celý FY

06.05.2020 | 11:21 0 Komentářů

Automobilka BMW zaznamenala v 1Q růst provozního zisku EBIT, zároveň však snížila výhled pro celý FY pro ukazatel EBIT marže. Akcie oslabují.

Meziroční růst očištěného zisku EBIT

Německá automobilka dnes reportovala čísla za první tři měsíce fiskálního roku 2019. V nich skupina dokázala vygenerovat meziroční nárůst provozní ziskovosti po očištění o jednorázové položky, avšak zároveň spolu s kvartální reportem také došlo ke snížení výhledu pro celý fiskální rok. 

Provozní zisk EBIT v komparaci s prvním čtvrtletím roku minulého vzrostl o 133 % na 1,38 miliard eur. Celkové tržby meziročně vzrostly o 3,5 % na 23,25 miliard eur. Ukazatel EBIT marže pak činil 1,3 %.1) Celkový počet dodávek vozů poklesl v prvním kvartále o 20,6 % na 477 111 automobilů. 

Snížení výhledu

Se zveřejněním čtvrtletních výsledků automobilka oznámila snížení výhledu pro ukazatel EBIT marže, který nově projektuje na horizontu celého roku v rozmezí 0 až 3 %. Předchozí výhled činil 2 až 4 %. Důvodem je samozřejmě efekt probíhající pandemie a na ní navázaných vládních protiopatření na globální automobilovou poptávku. 

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

Akcie BMW dnes na Xetře oslabují o 2 %.

—————————————————————————————————

1) Analytické odhady nebyly k dispozici.

 

Zdroj: CNBC; BMW

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.