Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Automobilka BMW v roce 2021 očekává výrazný růst provozního zisku

17.03.2021 | 11:28 0 Komentářů

Automobilový koncern BMW na výroční konferenci představil výhled pro letošní rok.

Skupina BMW by letos chtěla dosáhnout výrazného růstu zisku před úroky a zdaněním. V automobilovém segmentu předpokládá rekordní růst dodávek a EBIT marže by měla dosáhnout 6 až 8 %. Loni dosáhla 2,7 % a výhled je vyšší než očekávání analytiků, uvádí agentura Bloomberg.

„Skupina BMW má ambiciózní plány pro rok 2021. Nový rok jsme začali slušným tempem a usilujeme o návrat na předkrizové úrovně tak rychle, jak to jen bude možné, a ještě dále,“ řekl předseda představenstva Oliver Zipse.

„Máme jasný plán, jak z transformace tohoto odvětví učinit reálnou konkurenční výhodu pro BMW: nekompromisně elektrický, digitální a cirkulární,“ dodal Zipse.

Společnost očekává, že do konce dekády budou elektromobily činit přibližně polovinu prodejů a městská značka Mini do té doby plně přejde na vozy s baterií. Dříve společnost plánovala 20% podíl elektrických nebo hybridních vozů do roku 2023, uvádí Bloomberg.

„Máme v úmyslu dosáhnout toho, aby „nejzelenější“ elektrické auto na trhu bylo od BMW,“ řekl také Zipse.

Své elektrické ambice v posledních dnech investorům představila také automobilka Volkswagen (viz naše zprávy zdezde a zde).

Akcie BMW (BMW) rostou o 4,4 % na 84,04 EUR.

Zdroj: BMW, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.