Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Autobazar AAA Auto údajně chystá návrat na burzu

09.08.2021 | 11:52 0 Komentářů

Síť autobazarů, která působí v České republice, se chce po deseti letech vrátit na burzu. Majitel firmy Aures Holding zvažuje prodej části firmy na západních trzích pro rozvoj podnikání v západní Evropě.

K veřejné nabídce akcií (IPO) by mohlo dle Hospodářských novin dojít ještě v tomto roce na některé ze západoevropských burz. Firma již vybrala i poradce pro emisi a v červnu najala manažera Radka Němečka, aby pro ni řídil vztahy s investory.

Obchodování na burze s akciemi autobazaru bylo ukončeno v létě 2013. Od listopadu 2014 je hlavním akcionářem britsko-polský fond Abris Capital Partners, který ve skupině získal 76 %. Ten připravoval návrat na burzu již v roce 2018, avšak od toho upustil, neboť musel řešit finanční problémy jiné společnosti kotované na burze.

Na dotazy Hospodářských novin reagoval mluvčí Auresu Michal Häckel. „Společnost pokračuje ve zkoumání různých strategických možností, nicméně v této fázi nebylo učiněno žádné rozhodnutí ohledně žádné z nich, a proto momentálně není co oznámit,“ citovaly Hospodářské noviny Häckela o potenciálním návratu na burzu.

Autobazar po zavedení protipandemických opatření a lockdownů v minulém roce propustil přibližně 700 zaměstnanců a vykázal pokles prodejů. Firma hospodaření za minulý rok nezveřejnila, v roce 2019 však měla skupina Aures zisk 16,9 mil. EUR a tržby 716 mil. EUR.

Zdroj: Hospodářské noviny

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.