Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Autobazar AAA Auto chystá návrat na burzu

09.08.2021 | 11:52 0 Komentářů

Síť autobazarů, která působí v České republice, se chce po deseti letech vrátit na burzu. Majitel firmy Aures Holding zvažuje prodej části firmy na západních trzích pro rozvoj podnikání v západní Evropě.

K veřejné nabídce akcií (IPO) by mohlo dle Hospodářských novin dojít ještě v tomto roce na některé ze západoevropských burz. Firma již vybrala i poradce pro emisi a v červnu najala manažera Radka Němečka, aby pro ni řídil vztahy s investory.

Obchodování na burze s akciemi autobazaru bylo ukončeno v létě 2013. Od listopadu 2014 je hlavním akcionářem britsko-polský fond Abris Capital Partners, který ve skupině získal 76 %. Ten připravoval návrat na burzu již v roce 2018, avšak od toho upustil, neboť musel řešit finanční problémy jiné společnosti kotované na burze.

Autobazar po zavedení protipandemických opatření a lockdownů v minulém roce propustil přibližně 700 zaměstnanců a vykázal pokles prodejů. Firma hospodaření za minulý rok nezveřejnila, v roce 2019 však měla skupina Aures zisk 16,9 mil. EUR a tržby 716 mil. EUR.

Zdroj: Hospodářské noviny

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.