Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Audi čelí hrozbě nižších dodávek baterií pro model E-Tron a zároveň se chystá zvýšit ziskovou marži

03.05.2019 | 15:44 0 Komentářů

Audi čelí riziku narušení dodávek baterií pro svůj model E-Tron. V reakci na to buduje nové kapacity u jiných dodavatelů a zároveň plánuje zvýšit ziskovou marži, aby mohla v budoucnu přijít s dalšími prémiovými produkty.

Audi E-Tron; Zdroj: Audi

Audi plánuje zvýšit úsilí, aby zvýšila ziskovou marži, a usiluje o zpětné získání svého postavení vůči svým rivalům jako je Mercedes-Benz a BMW AG. „Musíme dosáhnout rychlého a podstatného pokroku ve struktuře našich nákladů, abychom docílili silných výsledků v roce 2019,“ uvedl CEO značky Audi, Alexander Seitz. „Především v časech radikálních technologických změn platí víc než kdy jindy, že k výrobě prémiových produktů potřebujeme prémiovou marži,“ dodal.

Německý výrobce zaznamenal „zvýšené dodávkové rizika“ baterii pro svůj model E-Tron (elektromobil), což by mohlo poznamenat objem plánovaných prodejů, uvedla skupina VW ve své čtvrtletní zprávě. Audi na tuto situaci reaguje budováním kapacit u jiného dodavatele pro model E-Tron, jehož cílem je konkurovat vozům Tesla.

Audi v Evropě začala s prodejem modelu E-Tron v březnu letošního roku a presentovala model Q2L E-Tron především pro čínský trh v minulém měsíci. Verzi Sportback představí později v tomto roce.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.