Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

AT&T spojí mediální součást se společností Discovery, vznikne nová streamovací služba

17.05.2021 | 17:48 0 Komentářů

Společnost AT&T dnes potvrdila, že vyčlení ze svého podnikání mediální součást, kterou spojí s firmou Discovery. Vznikne tak nová zábavní společnost, kterou povede dosavadní CEO Discovery David Zaslav.

Společnost AT&T obdrží 43 mld. USD v různých formách. Akcionáři AT&T budou v nově vzniklé společnosti, jejíž jméno bude oznámeno tento týden, držet podíl 71 %. Akcionáři Discovery by měli disponovat 29% podílem. AT&T se touto transakcí vzdá veškerých aktivit v konglomerátu WarnerMedia, který vlastní např. CNN, HBO, Cartoon Network či studia Warner Bros. Společnost Discovery provozuje např. stejnojmenný kanál Discovery Channel, TLC nebo Animal Planet.

Nová společnost, těžící z kombinace televizního impéria Discovery a mediálního giganta AT&T, bude konkurentem pro populární streamovací platformy Netflix a Disney+. Celá transakce se jeví jako ústup AT&T z ambicí v zábavním průmyslu po letech, kdy se společnost věnoval jak mediální, tak i telekomunikační činnosti.

„Tato dohoda spojuje dva lídry zábavy se vzájemně se doplňujícím obsahem a staví tak nově vzniklou společnost do pozice jedné z vedoucích streamovacích platforem,“ uvedl generální ředitel AT&T John Stankey.

 

Akcie společnosti AT&T aktuálně na newyorské burze posilují o 1,52 %. Akcie společnosti Discovery si dnes vedou prozatím následovně:

  • Třída A: -3,17 %
  • Třída B: +7,97 %
  • Třída C: +6,13 %

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.