Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

AT&T se v uplynulém roce podařilo zvýšit počet předplatitelů nad očekávání

05.01.2022 | 16:26 0 Komentářů

Telekomunikační gigant AT&T oznámil přívětivá čísla předplatitelů. HBO Max si na konci roku předplácelo 73,8 mil. lidí, čímž překonala odhady, které činily 70-73 mil. Úspěch zaznamenala nabídka náhradního telefonu zdarma pro ty, kteří si jejich služby předplatí. Společnost se v počtu předplatitelů snaží vyrovnat Netflixu a Disney+.

Americká telekomunikační společnost AT&T zaznamenala růst ve svém klíčovém segmentu předplacených služeb, čímž splnila slib investorům, že se po opuštění nákladné mediální strategie vrátí ke svému hlavnímu poslání v oblasti konektivity.

Počet předplatitelů HBO Max dosáhl na konci roku přibližně 73,8 mil, čímž byla překonána horní hranici prognózy a společnost se tak umístila v horní vrstvě streamovacích platforem, které se ucházejí o přízeň zákazníků.

Hity včetně seriálů “The Sex Lives of College Girls” a “Sex and the City” pomohly k navýšení počtu předplatitelů HBO Max zejména v posledním kvartálu roku 2021. V říjnu společnost předpovídala, že na konci roku bude celkový počet předplatitelů v rozmezí 70-73 mil. Společnost celosvětově závodí o to, aby dohonila streamovací konkurenty Netflix a Disney+, kteří mají dohromady více než 300 mil. předplatitelů.

Od poklesu na téměř třináctileté minimum v polovině prosince se cena akcií zvýšila a za poslední tři týdny akcie vzrostly o 16 %. V oblasti bezdrátových služeb AT&T přidala 1,3 milionu měsíčních předplatitelů a překonala tak 1 mil., který předpovídali analytici. AT&T pomohlo nabídnutí náhradního telefonu zdarma pro své předplatitele, díky kterému v loňském roce získala 3,2 mil. zákazníků a jedná se tak o největší nárůst za posledních 7 let.

Zdroj: Bloomberg

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.