Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

AT&T a Verizon po právních výhružkách odložily spuštění nové 5G sítě

04.01.2022 | 12:06 0 Komentářů

Telekomunikační lídrovské duo AT&T a Verizon mělo tento týden ve Spojených státech spustit nové pásmo 5G sítě. Místo slavnostního uvedení ale společnosti událost odložily o dva týdny pro potenciální ohrožení letecké přepravy.

V prvním pracovním týdnu nového roku měly společnosti AT&T a Verizon spustit nové a zároveň rychlejší pásmo sítě 5G s označením „C-band“. Přibližování samotné události ovšem provázely četné žádosti aerolinek o odložení tohoto spuštění z důvodu možného narušení bezpečnosti letecké přepravy.

Americký letecký úřad (FAA) v rámci přípravy rozsáhlého seznamu technických omezení na leteckých dráhách vyjádřil obavu, že by nové spektrum 5G sítě mohlo narušit bezpečnost zejména při podmínkách zhoršené viditelnosti.

Telekomunikační společnosti spolu s Federální komisí pro komunikaci (FCC), jež udělila nové službě souhlas, jednohlasně uvedly, že síť nepředstavuje riziko. I přesto společnosti žádostem vyhověly a spuštění nového pásma odložily o dva týdny.

Akcie AT&T (NYSE: T) v  předburzovní fázi vykazují růst o 0,51 % na 25,56 USD. Akcie Verizon (NYSE: VZ) v předburzovní fázi rostou o 0,48 % na 52,69 USD.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.