Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Asijským akciím se dařilo, americké restrikce poslaly telekomunikační společnosti do červených čísel

12.03.2021 | 09:02 0 Komentářů

Statistické úřady dnes nezveřejnily žádná důležitá makra z asijsko-pacifického regionu.

USA zakázaly vývoz technologie 5G do Číny

Spojené státy uvalily na společnost Huawei nová omezení pro zařízení s 5G sítí. Omezení jsou podle neuvedených zdrojů platná od tohoto týdne. Jedná se o zákaz exportu polovodičů, baterií, antén a baterií pro Huawei. Donald Trump již dříve zařadil společnost Huawei na tzv. „Entity List“, která vyžadovala vládní souhlas s prodejem americké technologie do Číny.

Čínské telekomunikační společnosti jako Fiberhome a Shennan spadly o více jak 1 % a hongkongský ZTE Corp. oslabil o 1,8 %.

Dynamický nárůst nakažených v Hongkongu

Stovky lidí nakažených koronavirem při vzniku nového ohniska v posilovnách a sportovních centrech jsou převáženy do vládních center, kde jim je nařízena čtrnáctidenní karanténa. Finanční centra, která také registrují dynamický nárůst nakažených přesouvají své pracovníky na home office, přičemž do kanceláří chodí pouze vybraní pracovníci.

Rakuten roste nejvíce za čtyři roky

Podle Bloombergu vzrostla hodnota společnosti Rakuten o 11 % poté, co tamní média informovala, že Japan Post Holdings mohou koupit podíl ve společnosti. Japan Post na zprávu reagovala nárůstem o 5,6 %. Dohoda by stavila na již silném partnerství logistických firem, když oba giganti minulý rok souhlasili se sdílením vlastních dat a spoluprací v rozvozových službách.

Deník Nikkei newspaper k záležitosti bez bližší specifikace uvedl, že by japonská pošta měla koupit několika procentní podíl ve společnosti.

Tencent pod hledáčkem retulátorů

Čínský antimonopolní úřad se po Ant Group zaměří na asijský největší konglomerát Tencent Holdings. Podle tamních finančních regulátorů vyžaduje holding zvýšenou pozornost a kontrolu. Stejně jako Ant Group bude vyžadováno, aby Tencent vytvořil finanční holding, která bude zahrnovat bankovní, pojistné a platební služby. Pro snazší regulaci a legislativní činnost budou oba tyto případy sloužit jako precedenty pro zacházení s podobnými fintech společnostmi, vyžadujícími zvýšenou regulaci.

 

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.