Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Asijsko-pacifický region v pondělí převážně oslaboval; v Japonsku či Šanghaji se neobchodovalo

04.05.2020 | 08:43 0 Komentářů

Asijsko-pacifický region na startu týdne s výjimkou Austrálie klesal, když trhy reflektovaly rostoucí napětí mezi USA a Čínou. V Japonsku a Šanghaji se kvůli svátku neobchodovalo.

Asijsko-pacifický region na startu týdne převážně oslaboval, když indexy reagovaly na rostoucí napětí mezi Spojenými státy a Čínou týkající se šíření COVID-19 a japonská či šanghajská burza zůstaly pro svátky zavřeny. Klesaly také indexy v Taiwanu, Singapuru či Indonésii. Jedinou rostoucí výjimkou byl australský S&P/ASX 200.

Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo v neděli tvrdě zkritizoval Čínu za rozšíření viru z titulu laxního přístupu v počátcích. Navíc dodal, že asijský gigant nadále nevyjadřuje dostatečnou míru spolupráce co se výzkumu ohledně původu viru týče. Pompeo dále mj. řekl, že Čína musí být za rozšíření viru zodpovědná či že podle něho „existují důkazy o tom, že koronavirus unikl z laboratoře“. Již minulý týden ve čtvrtek Čínu kritizoval také prezident Spojených států Donald Trump, který dokonce hrozil zavedením dalších celních tarifů. 

Hongkongský Hang Seng -3,95 % na 23666,76 b.
Jihokorejský Kospi -2,55 % na 1898,00 b.
Australský S&P/ASX 200 +1,41 % na 5319,8 b.

Zdroj: MarketWatch.com

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.