Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Asijsko-pacifické indexy převážně slabší

13.06.2019 | 09:09 0 Komentářů

Asijsko-pacifické indexy během čtvrteční seance převážně oslabovaly a následovaly tak poklesy na Wall Streetu. S výjimkou čínského Shanghai Comsposite se všechny námi sledované indexy nacházejí v červených číslech a regionem se tak prolíná současná geopolitická situace, když v Hong Kongu situaci částečně komplikují také současné protesty. Protestující se shromáždili u vládních budov na protest proti spornému návrhu zákona, jenž má umožnit vydávat do pevninské Číny osoby podezřelé ze spáchání trestného činu.

Hong Kong

Akcie v asijsko-pacifickém indexu se během čtvrteční seance obchodovaly převážně na nižších hodnotách a následovaly tak mírnější oslabování na americké burze.

Hongkongský akciový index Hang Seng oslabil o 0,77 %. Výkonný ředitel a portfolio manažer společnosti Principal Global Investors uvedl pro CNBC, že „hongkongské akcie již obsahují rizikovou přirážku vzhledem k obchodním efektům, které se na něj přesouvají jako na vstupní bránu do Číny, na jejíž výhled dalšího vývoje v minulém měsíci měly velký vliv rozhodnutí Spojených států.“

„Pokud k tomu přidáme možnost, že něco špatného by se mohlo stát v kontextu současných probíhajících protestů, pak by investoři mohli vidět hongkongské akcie „levnější“, uvedl Chandgothia a dodal, že valuace na hongkongském trhu jsou v současné tobě poměrně atraktivní.

Akcie na čínském trhu po počátečním oslabení na začátku obchodní seance zvrátily vývoj a čínský akciový index Shanghai Composite ke konci obchodního dne připisuje 0,07 %.

 

Japonský Nikkei 225 -0,46 % na 21032 b.
Hongkongský Hang Seng -0,77 % na 27099,39 b.
Čínský Shanghai Composite +0,07 % na 2911,5485 b.
Jihokorejský Kospi -0,27 % na 2103,15 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,02 % na 6542,4 b.

 

Zdroj: Reuters, Bloomberg, CNBC

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.