Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Asijsko-pacifické indexy oslabovaly

18.07.2019 | 10:00 0 Komentářů

Na pozadí čtvrtečního obchodování v asijsko-pacifickém regionu stály nové náznaky ekonomických hrozeb, snižování úrokových sazeb v Jižní Koreji a data týkající se exportu v Japonsku. Investoři se také dočkali dat z australského trhu práce, která byla bez větších změn.

Singapore

Asijsko-pacifické indexy během čtvrteční seance utržily silnou ránu ve víru nových náznaků ekonomických hrozeb.

Snaha obnovit obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou zatím nepomohla posunout celou věc dál a momentálně se jednání nachází na zamrzlém bodě. Jednou z věcí, na které se hlavy dvou světových velmocí nemohou dohodnout, jsou prodejní omezení uvalená na společnost Huawei. Čína údajně vyčkává, co USA ve skutečnosti udělá před tím, než se pustí do dalších vyjednávání.

K překvapení došlo v Jižní Koreji, kde tamější centrální banka snížila úrokovou sazbu po prvé během posledních tří let. Důvodem je, že Korejská ekonomika se potýká s potížemi a napětí s Japonskem se vyhrocují.

V Japonsku ukázala data pokles červnového exportu po sedmé za sebou v řadě, když zakázky výrobců čipů prudce poklesly. V Austrálii jsme se dočkali dat z tamějšího trhu práce, která za červen zaostala za očekáváním, když celková nezaměstnanost byla bez větších změn. Analytici uvedli, že poslední data velmi málo pravděpodobně ovlivní možnost dalšího snížení úrokových sazeb Australské centrální banky, která k takovému kroku bude potřebovat více známek po tom, co snížila úrokové sazby dvakrát během posledních dvou měsíců.  

Japonský Nikkei 225 -1,97 % na 21046,24 b.
Hongkongský Hang Seng -0,63 % na 28412,46 b.
Čínský Shanghai Composite -1,04 % na 2901,1766 b.
Jihokorejský Kospi -0,31 % na 2066,55 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,36 % na 6649,1 b.

 

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.