Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Asijsko-pacifické indexy nedokázaly těžit z vývoje mezinárodní politiky na frontě USA-Čína

29.10.2019 | 09:26 0 Komentářů

Investoři již pomalu vyčkávají na další zasedání Federálního rezervního systému v tomto týdnu, od kterého se očekává již třetí snížení úrokových sazeb v řadě. Nicméně ani v kombinaci s pozitivním vývojem obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou to nestačilo k tomu, aby asijsko-pacifické indexy posílily. Většina z nich proto ukončuje úterní seanci s mírnými ztrátami.

Asijsko-Pacifické indexy se během úterního obchodování větších změn nedočkaly. Na pozadí obchodování stál optimismus ohledně pozitivního vývoje na obchodní frontě Spojené státy – Čína. Zároveň investory nenechá klidnými ani zasedání Federálního rezervního systému v tomto týdnu, od kterého se očekává snížení úrokových sazeb již po třetí v řadě v letošním roce.

Americký president v pondělí uvedl, že vývoj obchodní dohody s Čínou se vyvíjí rychleji, než původně očekával a uvedl, že nová dohoda se „postará“ o farmáře a bankéře Spojených států. USA se zároveň později během dne nechaly slyšet, že zvažují rozšíření tarifních výjimek na čínské zboží v hodnotě 34 miliard dolarů, které vstoupily v platnost červenci loňského roku. Pokud by k udělení výjimky došlo, byla by na dobu od 1. do 30. listopadu letošního roku.

Ačkoliv se zprávy z mezinárodní politiky a nadcházející zasedání FEDu nesou v pozitivním tónu, akciovým trhům to k růstu příliš nepomohlo. Hongkongský index Hang Seng se zhoupnul do červených čísel po tom, co tamější politička Carrie Lam uvedla, že nadcházející demokratické protesty riskovaly uvalení města do recese. Čínský Shanghai Composite odepsal 0,87 % a jihokorejský Kospi 0,04 %. Relativně dobrému výsledku se těšil japonský Nikkei 225, který jako jediný z asijských indexů připsal téměř půlprocentní zisk.

Japonský Nikkei 225 +0,47 % na 22974,13 b.
Hongkongský Hang Seng -0,39 % na 26785,66 b.
Čínský Shanghai Composite -0,87 % na 2954,176 b.
Jihokorejský Kospi -0,04 % na 2092,69 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,07 % na 6745,4 b.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.