Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Asijské indexy ve středu smíšeně; Nikkei v plusu, yen nadále oslabuje

18.07.2018 | 08:36 0 Komentářů

Asijské indexy se po včerejším vystoupení předsedy Rady guvernérů Fedu J. Powella v Senátu obchodovaly smíšeně. Posílily zejména japonský Nikkei, hnaný i nadále oslabujícím yenem, a australský S&P/ASX 200, který do zisku táhly těžařské firmy.

Yen pokračuje v oslabování, po půl roce se dostal nad hladinu 113 yenů za dolar; Zdroj: The Financial Times

Asie smíšeně

Asijské indexy se uprostřed třetího červencového týdne obchodovaly smíšeně po úterní solidní seanci ve Spojených státech, kde indexy posílily v návaznosti na výstup předsedy Rady guvernérů Fedu Jay Powella v Senátu, který vyjadřoval důvěru v solidní výhled americké ekonomiky. Spolu s tím tak J. Powell před senátory zopakoval, že Fed bude v současné situaci pokračovat v graduálním zvyšování sazeb.

V Austrálii rostly těžařské společnosti

Nejvýrazněji se dařilo indexům v Japonsku a Austrálii. Druhý zmiňovaný index S&P/ASX 200, který tahaly do plusu zejména robustní zisky těžařských společností, pomáhal i růst bankovních společností. BHP Billiton si připsala 3,17 % poté, co oznámila záměr navýšit těžbu železné rudy o zhruba 3 % během fiskálního roku 2019.

Yen nadále oslabuje, Nikkei v plusu

Japonský Nikkei posílil zejména díky slušným ziskům klíčového průmyslového sektoru. Průmyslovým společnostem pomáhal i osbalující yen, který se na páru s americkým dolarem poprvé za posledního půl roku dostal nad hranici 113¥ za jeden dolar. Yen tak pokračuje v oslabování navzdory geopolitickým a obchodním nejistotám spojeným s kroky administrativy Donalda Trumpa.

Xiaomi posílila

Hongkongský Hang Seng mírně oslabil. Skokově však posílila společnost Xiaomi poté, co oznámila, že jedná s čínskými burzami o tom, aby její akcie byly taktéž zahrnuty do spojovacího obchodního kanálu, který dovolí čínským a hongkongským nakupovat akcie vzájemně z obou trhů. V pondělí akcie Xiaomi odepsaly skoro 10 % poté, co čínské burzy oznámily, že společnosti s duálním listingem akcií nebudou moci do tohoto kanálu být zahrnuty.

Čínský Shangai Composite si připsal nepatrné zisky, naopak jihokorejský Kospi odepsal bezmála půl procenta.

Japonský Nikkei 225 +0,63 % na 22840,66 b.
Hongkongský Hang Seng -0,15 % na 28139,83 b.
Čínský Shanghai Composite +0,12 % na 2801,4319 b.
Jihokorejský Kospi -0,47 % na 2287,1 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,61 % na 6241,2 b.

 

Zdroj: The Financial Times; Reuters

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.