Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Asijské indexy v záporu; v Číně akcie oslabovaly po slovech ekonomického poradce Donalda Trumpa

19.07.2018 | 08:48 0 Komentářů

Asijské indexy ve čtvrtek uzavřely v záporu, výjimkou byla Austrálie. V Číně akcie oslabovaly po slovech ekonomického poradce Donalda Trumpa. Renminbi nadále oslabuje.

Larry Kudlow; Zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America via Wiki Commons

Čínské indexy v červeném po vyjádření ekonomického poradce D. Trumpa Kudlowa

Asijské indexy se po včerejším smíšeném závěru na Wall Street ve čtvrtek obchodovaly převážně v červených číslech. Nejvýrazněji klesaly akcie v Číně, které se do záporu otočily v průběhu seance. Po openu se naopak čínské indexy pohybovaly v kladných číslech, a to navzdory komentářům ekonomického poradce Donalda Trumpa Larryho Kudlowa, který opět zopakoval, že Čína by měla ukončit současné spirálovité zavádění tarifních opatření zrušením svých celních opatření a dalších obchodních bariér pro americké firmy. Kudlow řekl, že věří, že se s Čínou podaří vyjednat deal, avšak v současné chvíli si to podle něho prezident Xi nepřeje. Spojené státy tak podle něho mohou nadále čekat, jelikož míček je, slovy Kudlowa, na straně Číny. V průběhu seance se čínské indexy po pozitivním otevření stočily do záporu, kde čtvrtek i uzavřely.

Renminbi nadále oslabuje

Oslabovala i čínská měna, když se renminbi dostal na páru s americkým dolarem k úrovním, kde byl naposledy před 12 měsíci. K oslabování yuanu vůči dolaru pomohly také komenáře Jay Powella o tom, že Fed nadále hodlá graduálně zvyšovat cílové pásmo pro mezibankovní sazbu federal funds rate. Předseda Rady guvernérů Fedu zopakoval, že výhled pro ekonomiku USA vypadá solidně.

USD / CNY; Zdroj: Bloomberg

V plusu pouze australský S&P/ASX 200

Hongkongský Hang Seng otevřel v plusu o 0,6 %, v půrběhu seance však zisky taktéž odepsal a uzavřel na záporné nule. Stejně tak se čtvrteční seance vyvíjela i pro japonský index Nikkei. V plusu ze sledovaných indexů uzavřel ve čtvrtek pouze australský S&P/ASX 200, kterého do červených číslech nestáhly ani poklesy telekomunikačních firem a sektoru utilit.

Japonský Nikkei 225 -0,13 % na 22764,68 b.
Hongkongský Hang Seng -0,08 % na 28095,38 b.
Čínský Shanghai Composite -0,61 % na 2770,1733 b.
Jihokorejský Kospi -0,26 % na 2284,22 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,28 % na 6262,7 b.

 

Zdroj: The Financial Times; Reuters

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.