Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Asijské akcie po debutu Yellenové padají

20.03.2014 | 08:34 0 Komentářů

Asijské trhy se ve čtvrtek povětšinou vydaly záporným směrem, mimo jiné kvůli obavám, že by Spojené státy mohly zvýšit svou úrokovou míru dříve, než se čekalo. Yellenová uvedla. že by FED mohl zvýšit úrokové míry v rozmezí šesti měsíců, poté co centrální banka omezí svůj program na nákup dluhopisů z 65 miliard na 55 miliard dolarů. Zvýšení úrokové míry se čekalo až v roce 2015. Schůzky FEDu již pravidelně způsobují volatilitu a nejistotu na asijských trzích a není tomu jinak ani tentokrát.

Japonský index Nikkei nejprve posílil mimo jiné díky oslabujícímu Yenu, ale ke konci dne se obrátil, následujíc zbytek regionu. Skončil tak s mírnou ztrátou 0,7%. Stejně tak i Hong-Kongský Hang Seng Index spadl o 0,7%, i přes dobrý výsledek jednoho z tahounů burzy, firmy Tencent, která ohlásila dobré výsledky. Internetový gigant ohlásil zvýšení čistého zisku o 13% ve čtvrtletí končícím 31. prosince. Firma si jen za tento kalendářní rok připsala 15,5% své hodnoty, zatímco Hang Seng od začátku roku spadl již o 8%.

Čínská měna Yuan opět oslabovala vůči dolaru a je možné, že bude klesat i nadále, poté co klesla pod psychologickou hranici 6.20 Yuanů za dolar.

Shangai Composite ale překvapivě skončil v plusu a posílil o 0,4%, což byla výjimka v regionu.

Australský S&P/ASX 200 se propadl o 0,8% a Jihokorejský Kospi o 0,7%.

Zdroj: MarketWatch

Adam Vondruška
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.