Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Asijské akcie jsou po dnešku níže a v očekávání závěrů FEDu

19.03.2014 | 08:36 0 Komentářů

Čínské akcie se dnes propadaly a to zejména díky špatnému výhledu developerských firem, které na ně v poslední době tlačí a táhnou tak s sebou k zemi celý region. Plánovaná schůze FEDu měla za důsledek jinak klidný obchodní den, kdy se v Asii převážně čekalo na výsledky tohoto meetingu.

K největším pohybům docházelo v Číně, přičemž Shanghai Composite odepsal 0,7% a Hong-Kongský Hang-Seng mírných 0,1%. Developerské a realitní trhy v Číně dosahují 16% výše místní HDP, což tento artikl činí klíčovým tahounem místní ekonomiky. Data poodhalují zpomalování či alespoň ustálení růstu tohoto sektoru, zatímco realitní firma na východě země nebyla schopná splatit svůj téměř 600 milionový dluh (USD).

Dle analytiků je v realitním trhu příliš mnoho špatných zpráv najednou, což má za následek obecně špatnou náladu na trhu. Akcie developera Vanke Co. klesly o 3,8% a Shenzhen and China Resources Land v Hong-Kongu o 2,3%.

Regionu se také týkají zprávy ze středečního meetingu Amerického Fedu, který by měl dle odhadů oznámit svůj program na snížení odkupu dluhopisů až o dalších 10 miliard USD.

Japonský Nikkei spadl o 0,3%, čímž smazal své prvotní zisky poté, co Yen posílil vůči dolaru.

Dvě nedávná IPO v Japonsku naznačují, že hlad po nich u investorů v současné době není příliš velký a tudíž debutní obchodní den pro výrobce displejů Japan Display Inc. skončil propadem akcií o 15%. V úterý se to samé podařilo firmě Hitachi Maxell Ltd., která v úterý, což byl její první obchodní den, ztratila celých 5% ceny svých akcií.

Zdroj: MarketWatch

Adam Vondruška
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.