Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Asijské akcie dnes klesaly, Topix klesá po dorovnání třicetiletého maxima

18.02.2021 | 09:01 0 Komentářů

Australská participation rate, která zobrazuje podíl pracujících, nebo aktivně vyhledávajících zaměstnaní na pracující populaci, činila v lednu 66,1 % při očekávaném stavu 66,2 %. Za stejný měsíc přibylo v Austrálii 29,1 tis. nových pracovních míst, přestože tržní konsensus očekával 30 tis. Míra nezaměstnanosti byla v Austrálii mírně pod tržním očekáváním 6,5 %, když ve skutečnosti je nezaměstnanost 6,4 %.

Japonské akcie padají druhým dnem po dosažení 30-ti letého maxima

Akcie japonského trhu zaznamenávají ztrátu již druhým dnem po nárůstu na třicetiletá maxima, když investoři prodávají akcie technologického sektoru. Z japonského indexu Topix nejvíce klesaly akcie technologií, automobilového průmyslu a bank. Pokles byl na druhou stranu vyvážen růstem akcií výrobců léčiv a leteckých společností.

Vývoj koronaviru v Asii

Vláda Indonésie dnes oznámila, že pro příslušné obyvatele bude povinná vakcinace. Vláda Nového Zélandu po skončení lockdownu v Aucklandu zatím pouze nařídila povinné nošení roušek ve většině forem hromadné dopravy.

Hong Kong schválil použití vakcíny od Sinovac Biotech pro nouzová použití. Představitelé přímořského čínského města souhlasili s nákupem dodatečných vakcín od společnosti AstraZeneca, která by měla zajistit vakcinaci 7,5 mil. rezidentů.

Jižní Korea zaregistrovala 621 nových případů, což je největší nárůst v šesti týdnech a tím i podnět pro tamní vládu pro zvýšené obavy.

USA požádaly Taiwanskou vládu o pomoc

Bidenův ekonomický poradce Deese požádal Taiwanskou vládu o pomoc v záležitosti řešení globálního nedostatku polovodičů. Podle dopisu, který poslal Deese tchajwanskému ministru převládají v Americe obavy z nedostatku mikročipů ve společnostech automobilového průmyslu.

 

Japonský Nikkei 225 -0,19 % na 30236,09 b.
Hongkongský Hang Seng -1,47 % na 30627,08 b.
Čínský Shanghai Composite +0,55 % na 3675,3571 b.
Jihokorejský Kospi -1,5 % na 3086,66 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,01 % na 6885,9 b.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.