Neděle 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Asie obchodovala smíšeně, některé burzy před novým rokem již neotevřou

30.12.2021 | 09:00 0 Komentářů

Poslední společný obchodní den východního regionu se nesl v duchu klidné seance, když místní benchmark MSC osciloval bez známek zvýšené dynamiky při blízkosti nuly. Investory nadále trápí koronavirus, na druhou stranu byla obchodní pachuť do značné míry vylepšena obratem na čínském akciovém trhu, kde kladnými čísly nejvíce přispěly společnosti Tencent a Meituan. Ztráty účtoval zdravotní sektor.

Hlavní investiční stratég Norihiro Fujito z Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities tvrdí, že solidní výkonnost čínských aktiv podpoří apetit investorů při nedostatku alternativ. Nízká likvidita a nedostatečný počet účastníků na trhu dle jeho slov směřuje k obchodování s futures kontrakty.

Aerolinka Cathay Pacific Airways plánuje zrušit lety do Hongkongu kvůli zpřísňujícím podmínkám a zaváděním karanténních pravidel pro posádky letadel.

Čínská developerská společnost Evergrande dnes ztratila přes 12 % poté, co někteří vlastníci jejích dolarových dluhopisů oznámili, že ještě neobdrželi kuponovou platbu.

Japonské aerolinky a vlakoví operátoři vykázaly pokles v reakci na nejvyšší počet denního přírůstku (76) nákazy od začátku října.

Pod drobnohledem obchodníků zůstávají indické úvěrové domy, když tamní centrální banka oznámila, že očekává špatné úvěrové ukazatele.

Makroekonomické události asijsko-pacifického regionu
Makroekonomický ukazatel Skutečná hodnota Konsensus*
Jižní Korea – průmyslová výroba y/y
5,9 % 3,4 %
Jižní Korea – průmyslová výroba m/m
5,1 % 2,5 %

*konsensus Bloomberg

Trhy Japonska, Jižní Koreji, Taiwanu, Thajska a Indonésie budou v pátek z důvodu oslav Nového roku zavřeny.

Japonský Nikkei 225 -0,4 % na 28791,71 b.
Hongkongský Hang Seng +0,13 % na 23116,02 b.
Čínský Shanghai Composite +0,62 % na 3619,1886 b.
Jihokorejský Kospi -0,52 % na 2977,65 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,05 % na 7513,4 b.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.