Středa 26. ledna. Svátek má Zora.

Asie navázala na páteční pokles, Japonsko se uzavře

29.11.2021 | 08:54 0 Komentářů

Po plošném výprodeji aktiv na světových trzích v závěru minulého týdne se i v pondělním úvodu obchodního dne šíří strach z nové varianty viru omikron. Centrem dění asijsko-pacifického regionu dnes bylo Japonsko, které i přes nejvyšší proočkovanost v zemi a současně s nejnižšími pozitivními případy nákazy rozhodlo o uzavření hranic a omezení určitých služeb.

Citlivý pokles na rozhodnutí vlády o restrikcích zaznamenaly akcie Oriental Land Co. (-4,76 %), která provozuje Disney resorty v Tokiu, dále Seibu Holdings (6,79 %) a Tokyu Corp. (-7,13 %). Při snížených investičních doporučení ze strany JP Morgan klesaly aerolinky Cathay Pacific Airways (-3,85 %) a Singapore Airlines.

Investiční specialista Mahjabeen Zaman z Citigroup pro Bloomberg TV uvedl, že důležitým faktorem pro investory bude šíření nové varianty a to, zda tomuto šíření americký Fed přizpůsobí svou měnovou politiku či nikoliv.

Z aktuální situace na trhu na druhou stranu těžily akcie prosperující z politiky lockdownu v čele s herním gigantem Nintendo (+2,99 %), dále Cyberagent (+0,86 %) a Capcom (+0,27 %).

Maloobchodní tržby za říjen v Japonsku meziročně vzrostly o 0,9 % při očekávání 1,1 %. V meziměsíčním porovnání pak ukazatel ve stejném měsíci vzrostl o 1,1 % při očekávání 1,0 %.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.